Dzień tańca

Turniej tańca to niewątpliwie dobra okazja, by popisać się swoimi umiejętnościami tanecznymi zdobytymi zarówno na lekcjach tańca w szkole, jak i podczas samodzielnych ćwiczeń. We wtorek 21. czerwca taką możliwość mieli też uczniowie naszego “Długosza”.

Uczestnicy byli podzieleni na trzy kategorie: klasę 5, klasy 7-8 i klasy LO. Ich zadaniem było zatańczenie trzech tańców dla szkoły podstawowej – walca angielskiego, samby, czaczy, oraz czterech tańców dla liceum – wszystkich ww. oraz jive’a. Sześć najlepszych par z każdej kategorii przechodziło do finału i zajmowało poszczególne miejsca, a w nagrodę otrzymywało puchar oraz dyplom. Wszystkie zmagania oceniała komisja sędziowska, w której skład wchodzili: p. Paulina Tokarska i p. Milena Kujawa oraz p. Kacper Antosik. Punkty jury podliczała komisja skrutacyjna, w której zasiadały Inga Gutral, Katarzyna Majer i Weronika Rudzińska.

Pod koniec turnieju swoje umiejętności zaprezentowały grupy taneczne “Slide Jazz” i “Happy Feet” działające w Klubie Zazamcze, który stanowi integralną część Centrum Kultury Browar B. Instruktorem obu grup jest p. Karolina Nowakowska. Po ich występach, nastąpiło ogłoszenie wyników. Na podium w każdej z kategorii stanęli:

klasa 5:

I miejsce – Kornelia Idryan i Martyna Jaskóła

II miejsce – Julia Nowotka i Aleksander Górczyński

III miejsce – Karolina Mazurek i Wojciech Grochowski

klasy 7-8:

I miejsce – Amelia Śmiłowicz i Stanisław Imienowski

II miejsce – Agnieszka Nadolna i Jakub Orczyk

III miejsce – Zuzanna Trojanowska i Bartosz Duda

klasy LO:

I miejsce: Katarzyna Matusiak i Zosia Lewandowska

II miejsce: Dominika Stokfisz i Martyna Kocioruba

III miejsce: Martyna Małecka i Igor Densław

Cały turniej był z pewnością bardzo widowiskowy nie tylko dla jury, ale również dla publiczności składającej się z uczniów dopingujących swoich kolegów i koleżanki oraz nagradzającej uczestników gorącymi brawami. Liczymy, że za rok również wielu młodych i utalentowanych ludzi zaprezentuje swoje umiejętności na szkolnym parkiecie.

Paulina Tokarska

Skip to content