Zaproszeni goście czytają Słoneczkom bajki

Czytanie małym dzieciom w przedszkolu to doskonała metoda wychowawcza, a także forma edukacji. Książka rozbudza i rozwija zainteresowania dziecka, kształci jego wyobraźnię, umiejętności myślenia, wzbogaca jego społeczne doświadczenia, rozwija słownictwo i ojczysty język, pokazuje prawidłowe normy i zasady współżycia w najbliższym środowisku dziecka. W czasach powszechnej fascynacji mediami elektronicznymi często zapominamy, jak ważnym elementem w wychowaniu jest książka.

Dlatego też w Katolickim Publicznym Przedszkolu „Pod Aniołem Stróżem” staramy się rozwijać zainteresowania czytelnicze od najmłodszych lat oraz pielęgnować w dzieciach miłość do książek. Nauczyciele codziennie czytają przedszkolakom podczas odpoczynku, a także prowadzą zajęcia z bajkoterapii. Jednak największą atrakcją dla dzieci jest to, gdy bajki czytają im zaproszeni goście.

W okresie całego roku przedszkolnego 2021/2022 co najmniej dwa razy w miesiącu w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” do naszego przedszkola zapraszaliśmy wyjątkowych gości, którzy czytali dzieciom różnego rodzaju utwory literatury dziecięcej. Bardzo często byli to przedstawiciele urzędów czy instytucji publicznych działających w naszej okolicy. „Słoneczka”  słuchały czytanych bajek z wielkim zainteresowaniem, bez trudu odpowiadały na pytania zadawane przez naszych gości i co więcej, potrafiły również wysunąć odpowiednie wnioski z usłyszanych opowiadań. Sześciolatki miały również okazję poznać zawody jakie wykonują nasi goście, a także miały możliwość zadawania pytań. Samo oczekiwanie na spotkanie wzbudzało u dzieci ciekawość i sprawiało, że czytanie przez zaproszonego gościa lektury nie było przymusem, ale czystą przyjemnością.

Dziękujemy wszystkim gościom za przyjęcie naszego zaproszenia i poświęcony nam czas. A byli nimi:

ks. Jacek Kędzierski – Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza
ks. Sebastian Tomczak – Wicedyrektor Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w ZSK im. ks. Jana Długosza
p. Marek Wojtkowski – Prezydent Miasta Włocławek
ks. Jacek Kędzierski – Dyrektor Caritas Diecezji Włocławskiej
p. Joanna Borowiak – Poseł na Sejm RP
p. Anna Gembicka – Poseł na Sejm RP
p. Sławomir Mularski – Prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego we Włocławku
p. Monika Jabłońska – Zastępca Prezydenta Miasta Włocławek
p. Maria Mazurkiewicz – Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty
p. Małgorzata Przybytek–Kowalczyk – Dyrektor Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegatura we Włocławku
p. Kamil Łączyński – Kapitan Drużyny Anwil Włocławek
s. Agata Błaszczyk – Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi
p. Monika Budzeniusz – Dyrektor Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku
ks. Michał Krygier – Proboszcz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włocławku
p. Jarosław Stocki – Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku
p. Piotr Kowal – Przewodniczący Rady Miasta Włocławek
p. Lidia Piechocka – Witczak – Dyrektor CK Browar B we Włocławku
p. Maria Palińska – Dyrektor Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku
p. Maciej Mielczarski – Kierownik Zespołu Pieśni i Tańca ”Kujawy”
p. Mariusz Bladoszewski – Radny Powiatu Włocławskiego, Strażak pełniący służbę w JRG nr 2 we Włocławku
p. Monika Kluza – piosenkarka, autorka bajek i piosenek dla dzieci
s. Maria Kowalik – nauczyciel religii w ZSK im. ks. Jana Długosza
p. Sławomira Lewandowska – nauczyciel bibliotekarz w ZSK im. ks. Jana Długosza
p. Elżbieta Necka–Sobczak – psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Włocławku
p. Anna Sokołowska-Alabrudzińska – wokalista
p. Judyta Witkowska – instruktor tańca

Skip to content