„Szybko rośniemy, bo zdrowo jemy”

W dniu 30.06.2022 r. w grupie „Promyczki” odbyły się zajęcia z dietetykiem, panią Beatą Kotwicką, mamą Piotrka. Pani Beata pracuje na co dzień, jako intendentka w Szkole Podstawowej z Oddziałem Integracyjnym w Smólniku. Niecodzienny gość zapoznał dzieci z pracą dietetyka, przybliżył dzieciom wiedzę na temat zdrowego odżywiania, zapoznał z piramidą zdrowego żywienia od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby zostać wyeliminowane bez szkody dla organizmu. Pani Beata tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców, a także w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. Zwieńczeniem spotkania było przygotowanie przez dzieci smacznego i zdrowego jogurtu. Dla przedszkolaków była to z pewnością pouczająca lekcja, która poszerzyła ich wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

Justyna Paczkowska

Skip to content