Wycieczka klasy 2a i 2c do Warszawy

19 września 2022 r. wczesnym rankiem grupa 39 uczniów z klasy 2a i 2c wzięła udział w jednodniowej autokarowej wycieczce edukacyjno-integracyjnej do Warszawy. W programie była m.in. wizyta w Centrum Nauki Kopernik i poznanie osiągnięć polskich naukowców. Uczniowie w specjalnych strefach mogli eksperymentować, poznawać i doświadczać. Eksperymentując mogli odnieść swoje obserwacje dotyczące prezentowanych zjawisk do wiedzy z życia codziennego, a także zweryfikować ich poprawność. Zwiedzanie Centrum zakończyliśmy wspólnym seansem „Jesteśmy astronomami”. Pod Niebem Kopernika można podziwiać kilkanaście milionów gwiazd. Sferyczny ekran otacza widownię ze wszystkich stron, a technologia 3D daje odczucie zanurzenia w wyświetlanym obrazie. Chwilę czasu wolnego w Centrum Kopernika wykorzystaliśmy na zakup pamiątek edukacyjnych i logicznych. Kolejnym punktem w programie wycieczki był obiad w  McDonald’s. Następnie nasz przewodnik poprowadziła nas na Stare Miasto, do miejsc znanych i chętnie odwiedzanych przez mieszkańców i turystów. Najciekawsze były jednak tajemnicze zakamarki w zaułkach zabytkowych uliczek, związane z legendami, dotyczącymi odległej historii. I tak przypomnieliśmy sobie legendę o Syrence Warszawskiej i Bazyliszku. Wysłuchaliśmy m.in. opowieści o mistrzu Twardowskim i duchu królowej Barbary, Legendę o Złotej Kaczce. Poznaliśmy historię szabli Zygmunta III Wazy oraz losy kamiennego niedźwiedzia drzemiącego na stopniach Archikatedry Warszawskiej. Ta nietypowa lekcja historii w stolicy Polski dostarczyła nie tylko wiedzy i ciekawych przeżyć, ale pozwoliła poznać historię dawnej Warszawy utrwaloną w legendach. Wycieczka bardzo nam się podobała. Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się do autokaru w drogę powrotną. Wróciliśmy około godz. 20:00. Była to bardzo udana wyprawa a to, co zobaczyliśmy zostanie długo w naszej pamięci i zostało utrwalone na załączonych zdjęciach.

                                                                                 Urszula Bordyn

Skip to content