Sukces reprezentacji Długosza podczas Pro Gaming Science Cup!

17. września okazał się szczęśliwym dniem dla drużyny uczniów klasy IVA LO w następującym składzie: Mateusz Chodulski, Paweł Pupkowski oraz Juliusz Stroisz. Nasi uczniowie zdobyli I miejsce  w czteroetapowym konkursie Pro Gaming Science Cup, który odbył się w siedzibie Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku.

Do konkursu w fazie eliminacyjnej przystąpiło 17 drużyn. Do finałów zakwalifikowało się 6 drużyn reprezentujących szkoły z Włocławka i okolic. Konkurs przebiegał w 4 etapach i wymagał zarówno wiedzy, jak też umiejętności z takich dziedzin jak informatyka, metody numeryczne, fizyka techniczna oraz elementy astronomii. Ponadto, uczestnicy musieli także wykazać się w konkurencjach sportowych (sztafeta z monitorem oraz rzut dyskiem do celu).

Gratulujemy uczestnikom zarówno wiedzy, jak i umiejętności oraz sprawności fizycznej.

Paweł Gmys

Skip to content