Wycieczka klasy 1a do Gostynina

Dnia 22 września 2022 r. klasa 1a udała się na wycieczkę do zagrody „Alpaki i Przyjaciele” znajdującej się w Gostyninie.

Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego oraz zaciekawienie uczniów otaczającą ich przyrodą, nauka szacunku i wrażliwości dla żywych stworzeń, a także poznanie zwyczajów alpak.

Podczas żywej lekcji przyrody uczniowie mieli okazję poznać życie oraz zwyczaje tych ciekawych i pięknych zwierząt. Długoszacy dowiedzieli się skąd one do nas przybyły i w jakim celu ludzie je hodują. Uczniowie klasy 1a wiedzą już, że alpaki to bardzo pożyteczne zwierzęta, to krewni wielbłądów. Dostarczają nam nie tylko wełny hipoalergicznej, ale też mnóstwo pozytywnych doznań. Alpaki mają tylko dolne zęby, dlatego nie ugryzą nas, mają pazury zamiast kopyt i są bardzo milusińskie. Nie lubią, gdy ciągnie się je za ogon i biega koło nich, wówczas potrafią parskać i okazują swoje niezadowolenie. Przysmakiem alpak jest marchewka, która jest tak pyszna, jak dla nas czekolada. 🙂 A dom alpak to alpakarnia. Szybko nauczyliśmy się imion wszystkich alpak: Fufu, Amaro, Picasso, Romeo, Pablo, Chicco, Maurycy. Każdy Długoszak znalazł spośród tego stadka swojego ulubieńca i pupila.

Mali Długoszacy bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem karmili, bawili się ze zwierzętami. Dużą atrakcją było również wyprowadzenie alpak na spacer. Uczniowie klasy 1a mogli choć przez chwilę poprowadzić je samodzielnie. Na koniec spotkania każdy uczeń przyozdobił drewnianą pamiątkę z wizerunkiem tego uroczego zwierzątka i zabrał ją ze sobą do domu.

Alpaki to sympatyczne zwierzęta, które obniżają poziom stresu i uwalniają endorfiny. Dzieci były tak szczęśliwe, że uśmiech z ich twarzy nie schodził podczas całego pobytu. Spotkanie z tymi zwierzętami było niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem.

Następnie uczniowie udali się do restauracji „Pod Sówką”, gdzie czekał na nich przepyszny obiad. Podczas wizyty w restauracji Długoszacy poznawali zasady savoir vivre przy stole.

Najedzeni i z nowymi siłami udaliśmy się do Zamku w Gostyninie. Dzięki uprzejmości obsługi zamku zwiedziliśmy salę kolumnową, potem udaliśmy się na taras widokowy, by podziwiać panoramę tego miasta. Zadowoleni i troszkę zmęczeni szczęśliwie wróciliśmy do szkoły.

Dziękuję pani Małgorzacie Stasiak oraz pani Karolinie Kamedulskiej za pomoc w zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa podczas wycieczki.

Katarzyna Wiśniewska

Skip to content