Sprzątanie świata w Małym Długoszu

Wrzesień to miesiąc, w którym co roku w każdym mieście w Polsce odbywa się Akcja Sprzątanie Świata – “CleanUp World”. Jest to wspólna lekcja poszanowania natury. Jej celem jest promowanie dobrych nawyków: segregacji śmieci, sprzątania swojego otoczenia oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszamy negatywny wpływ na nasze środowisko.

W związku z tą akcją uczniowie klas V przygotowali prace przy wykorzystaniu śmieci, które nie są już im potrzebne, i stworzyli tym samym nowe, piękne rzeczy.  Zaprezentowana wystawa nosi tytuł „Dziękuję za drugie życie”.

W dniu 21.09.2022 r. odbył się konkurs dedykowany dla uczniów klas 4 SP, a zorganizowany w związku z obchodami międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata.

Hasłem tegorocznego konkursu było “Drugie życie śmieci”. Jego wyniki przedstawiają się następująco:

Laureaci:

Aleksandra Kopaczyk – 4c,

Alan Rybowicz – 4b,

Lena Bąbińska – 4a.

Wyróżnienia w tegorocznej edycji konkursu przypadły w udziale dwójce uczniów. Są nimi Antoni Olewiński oraz Aleksander Śmigiel.

Serdeczne gratulacje pod adresem nagrodzonych, którym życzymy niesłabnącego zapału w dalszym podejmowaniu konkursowych wyzwań!!!

Katarzyna Lewińska

 

Skip to content