Pierwszy tegoroczny wyjazd hokejowy do Torunia

W piątek 23. września kilkuosobowa grupa długoszaków pojechała ze mną do Torunia, aby z trybun Tor-Toru obejrzeć mecz VI kolejki Polskiej Hokej Ligi pomiędzy drużyną KH Energi Toruń a ekipą GKS-u Katowice. Choć spotkanie zakończyło się wysoką porażką “Stalowych Pierników”, to całą wycieczkę należy uznać za udaną.

Spotkaliśmy się jak zwykle w okolicach dworca kolejowego we Włocławku i razem pociągiem Przewozów Regionalnych pojechaliśmy do Torunia. Ze względu na spore opóźnienie składu nie zdążyliśmy na Mszę św., dlatego od razu udaliśmy się na Tor-Tor robiąc krótki postój na zakupy. Na toruńskim lodowisku zajęliśmy miejsca siedzące lub stojące i obserwowaliśmy spotkanie hokejowe.

Sam mecz był dla długoszaków ciekawym i nietypowym przeżyciem. Niektórzy z naszych uczniów po raz pierwszy widzieli mecz hokejowy na żywo i początkowo nie nadążali wzrokiem za akcjami, ale z minuty na minutę było coraz lepiej. Zespół KH Energi uległ lepszemu GKS-owi 2:5.

W drodze powrotnej zjedliśmy późną kolację i odbyliśmy nocny spacer pięknymi toruńskimi uliczkami. Do Włocławka wróciliśmy cali, zdrowi i zadowoleni.

Konrad Trokowski

Skip to content