Maja Bałdys Polą Negri 2022

W piątkowy wieczór, 23 września 2022 r., podczas Gali wręczenia nagród 15. Festiwalu Filmowego „Pola i inni”,  poznaliśmy wyniki Castingu Marka Probosza „Pola Negri potrzebna od zaraz”.

Z ogromną radością informujemy, że tytuł Poli Negri 2022 otrzymała Maja Bałdys – uczennica klasy 4 B Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Długosza we Włocławku. Maja odebrała z rąk mistrza Marka Probosza gratulacje, dyplom i okolicznościowe gadżety, jednak prawdziwą radość sprawiła nam wyjątkowa nagroda, jaką jest możliwość udziału Mai w kolejnej edycji programu „Debiutantki”. „Debiutantki” to program edukacyjno-charytatywny, którego celem jest rozwój społecznej, historycznej i estetycznej wrażliwości młodych kobiet, organizowany przy współpracy z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Projekt kończy się Balem Debiutantek. Należy dodać, że nie byłoby pewnie takiego spektakularnego sukcesu Mai, gdyby nie towarzyszyli jej na scenie wspaniali: Mikołaj Wałęza z klasy III ALO oraz Patryk Wąsik z klasy I BLO, którym bardzo dziękujemy. (Szkoda, że nie było także konkursu na Rudolfa Valentino 2022).

Maju, serdeczne gratulacje!

Bohaterka naszej drugiej scenki pt. „Narodziny Bestii”, Karolina Markowicz – uczennica klasy II BLO zajęła 4. miejsce i należą się jej oraz Mikołajowi gratulacje i podziękowania.

Była to niezwykła przygoda z niemym kinem, pouczające spotkanie z Markiem Proboszem – profesorem, wykładowcą sztuki aktorskiej Uniwersytetu Kalifornijskego w Los Angeles, a na koniec wielka satysfakcja ze zwycięstwa.

Gratuluję i dziękuję wszystkim Aktorom naszego niemego kina. Podziękowania kieruję do ks. Jacka Buty, który podczas Gali w Lipnie był naszym opiekunem i wsparciem.

Sławomira Lewandowska

Skip to content