Piknik rodzinny w Małym Długoszu

24 września 2022 roku Mały Długosz zamienił się w miejsce zabawy, integracji, wspólnych spotkań uczniów, rodziców i nauczycieli. Całe rodziny uczestniczyły w wielu przygotowanych tego dnia atrakcjach, których nie brakowało.

Piknik rozpoczął się o godzinie 9:00 wystąpieniem ks. wicedyrektora Sebastiana Tomczaka, który powitał wszystkich gorąco i podziękował rodzicom oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowania. Następnie na dobry początek rodzice mogli wysłuchać śpiewu chóru “Długoszaczki” prowadzonego przez pana Tomasza Centkowskiego oraz obejrzeć występ klasy 1a.

Dla młodszych uczestników zorganizowano dmuchane zamki, malowanie buziek, wykonywanie tatuaży, skręcanie balonów, jesienną fotobudkę oraz wspólne tańce z rodzicami.

Uczniowie na początek mieli niepowtarzalną okazję potrenować z koszykarzami ANWILU – Marcinem Woronieckim i Dawidem Słupińskim. Nie zabrakło również wspólnych zdjęć i autografów.

Ponadto w tym wyjątkowym dniu gościliśmy w naszej szkole wiele ciekawych osób. Policjanci z KMP we Włocławku wspólnie ze Strażą Miejską przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz zaprezentowali uczniom elementy tresury i posłuszeństwa, które zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Była również okazja zapoznać się z profesjonalnym policyjnym sprzętem, motocyklem i oczywiście radiowozem. Dzięki uprzejmości Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku zapoznaliśmy się również z biorącym udział w akcjach pożarniczych wozem strażackim. Ale to oczywiście nie koniec fantastycznych atrakcji. Ratownicy WOPRu także zaszczycili nas swoją obecnością i zademonstrowali nowoczesny sprzęt ratowniczy. Odbył się także pokaz ratownictwa medycznego.

W tym radosnym dniu na naszej scenie pojawiły się również panie ze Szkoły Tańca PULS z Włocławka, aby wspólnie z dziećmi cieszyć się tańcem, muzyką i choreografią, w której uczniowie, a nawet rodzice, bardzo chętnie brali udział. Ponadto zaprzyjaźniona z naszą placówką Szkoła ZANSHIN zaprezentowała pokaz karate z udziałem naszych uczniów.

Oprócz atrakcji „dla ducha”, przygotowane było coś „dla ciała”. Wszyscy uczestnicy pikniku mogli skosztować wielu wspaniałości dostarczonych przez niezastąpionych rodziców: domowe ciasta, przekąski, kiełbaski z grilla, owoce, soki, napoje, kawa i herbata. I to, co wszyscy przecież uwielbiają – popcorn oraz wata cukrowa.

Nie trzeba więc dodawać, że atrakcji, pyszności i radości tego dnia nie brakowało. 🙂

Ale oczywiście bez tak wspaniałego zaangażowania i zorganizowania rodziców, ten Piknik Rodzinny nie byłby tak wyjątkowy. Dlatego z serca serdecznie dziękujemy Wam, Drodzy Rodzice, za cały wkład, czynny udział i pomoc, zaopatrzenie i umożliwienie dzieciom korzystania z tak fantastycznych atrakcji.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych miłych gości, którzy znaleźli czas tego dnia i niewątpliwie zapewnili dzieciom niezapomniane wrażenia, czyli:

1. Koszykarze ANWILU – Marcin Woroniecki i Dawid Słupiński oraz Kierownik Zespołu Filip Brylski i Dyrektor Klubu Hubert Hejman,
2. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku,
3. Straż Miejsca z Włocławka,
4. Włocławskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Włocławka,
5. Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku,
6. Centrum Tańca i Sportu PULS z Włocławka,
7. Klub Karate Tradycyjnego ZANSHIN z Włocławka.

Dziękujemy i zapraszamy do współpracy przy kolejnych wydarzeniach w Małym Długoszu.

Ewa Jackowska

Skip to content