Dzień Głośnego czytania w Małym Długoszu.

Dnia 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką tego wydarzenia jest Janina Porazińska, wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki. Z tej okazji w Małym Długoszu została zorganizowana akcja głośnego czytania dla uczniów całej społeczności szkolnej. Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie wśród uczniów postawy czytelniczej. Głośne czytanie i rozmowy o książce to doskonały sposób, by rozwijać umiejętności językowe, poszerzać wiedzę. Dzień głośnego czytania upłynął w miłej i radosnej atmosferze, dzieci z zaciekawieniem wysłuchały wszystkich tekstów czytanych przez uczniów z klasy 4a. Po wysłuchaniu różnorodnych utworów w klasach dalej czczono ten dzień w różnoraki sposób. Niektórzy uczniowie tworzyli nowe książki, układali dalsze przygody bohaterów, inni rozwiązywali zagadki i łamigłówki językowe oraz rebusy.

Mamy nadzieję, że ta akcja zachęci uczniów i ich rodziców do częstego, wspólnego czytania różnorodnych książek. Organizatorem akcji była pani Elżbieta Płońska.

Katarzyna Wiśniewska

Skip to content