„Od ziarenka do bochenka” – Grupa 0A w piekarni „Ale Wypiek”

29 września 2022 roku dzieci z grupy „Iskierki” odwiedziły Piekarnię/Cukiernię „Ale Wypiek”, mieszczącą się przy ulicy Zduńskiej 6/8/12 we Włocławku. Dzieci zapoznane zostały z procesem wypiekania pieczywa i dowiedziały się z jakich produktów powstaje. Obejrzały urządzenia służące do wyrobu ciasta oraz ogromny piec, do którego piekarz wkłada przygotowany chleb. Przedszkolaki zostały poczęstowane pysznymi, kruchymi ciasteczkami, ale także same mogły poczuć się jak prawdziwi piekarze-cukiernicy i wykonać ciastka oraz babeczki. Największą frajdę sprawiło dzieciom dekorowanie już upieczonych słodkości – kremem budyniowym, owocami oraz kolorową posypką. Na koniec została najprzyjemniejsza czynność, a więc degustacja przygotowanych słodkości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

                                                                                                                       Marta Antczak

Skip to content