Na podbój krzyżackiej warowni – wycieczka uczniów kl. 6a, 6b, 6c i 8a SP

W dniu 5. października uczniowie klas 6a, 6b, 6c i 8a SP wraz z wychowawcami – panem Andrzejem Przybylskim, Bartoszem Rygielskim, Tomaszem Centkowskim oraz Rafałem Kurzępą “zdobywali” zamek krzyżacki w Malborku.

W ramach spaceru z przewodnikiem, uczniowie mieli okazję zapoznać się z bogatą historią warownego zamku krzyżackiego oraz przyjrzeć się nieco bliżej obyczajom związanym z życiem codziennym rycerzy zakonnych. Urozmaicony średniowiecznymi anegdotami spacer z przewodnikiem odkrył przed uczestnikami wiele ciekawych faktów ożywiających wnętrza imponującej swym architektonicznym rozmachem, historycznej, zamkowej stolicy Państwa Zakonu Krzyżackiego.

Może trochę zmęczeni, ale za to ubogaceni solidną dawką wiedzy dotyczącej siedziby Wielkiego Mistrza Zakonnego, bezpiecznie powróciliśmy do domu zadowoleni z poszerzenia swojego stanu wiedzy historycznej oraz pokrzepieni pozytywną atmosferą międzyklasowej integracji.

Andrzej Przybylski

Skip to content