Kuźnia Liderów Regionu z aktywnym udziałem przedstawicieli włocławskiego Długosza

„Kuźnia Liderów Regionu” to nowatorski program edukacyjno-społeczny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Z naszej szkoły wzięło w nim udział siedmioro uczniów, jednak certyfikat uzyskała jedynie Zofia Dżugaj z klasy IIIc LO.

Podczas trwania programu nasi uczniowie uczestniczyli w szkoleniach, warsztatach i wykładach pod okiem specjalistów z różnych dziedzin, reprezentujących różne ośrodki akademickie i instytucje. Godziny warsztatów retorycznych, erystycznych, medialnych, samorządowych, uczenie reguł autoprezentacji, motywowania, twórczego myślenia, spotkania z ciekawymi gośćmi, zajęcia z fundraisingu – wszystko to inspirowane myślą św. Jana Pawła II, który jest patronem naszego województwa i laboratorium, dopomogło naszym uczestnikom w efektywnym doskonaleniu samorozwoju oraz opanowaniu precyzyjnych strategii przekazu informacyjnego. Tak w skrócie można opisać Kuźnię Liderów.

Zachęcamy wszystkich do obserwowania mediów społecznościowych organizatora – Laboratorium św. Jana Pawła II – i rekrutacji w następnych edycjach programu Kuźnia Liderów Regionu. Program jest efektem porozumienia między Urzędem Marszałkowskim a Uniwersytetem im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

ks. Adam Zieliński

 

Skip to content