Co warto zobaczyć w Warszawie?

Uczniowie klasy 2b znaleźli odpowiedź na to pytanie 12 października 2022 udając się z wych. Mirellą Kwiatkowską i mamą Mai Janiak na wycieczkę do stolicy. Kiedyś w Polsce rządzili królowie. Jednym z nich był Zygmunt III Waza, który postanowił zamieszkać z całym swoim dworem w Warszawie. Mówimy, że przeniósł stolicę z Krakowa do Warszawy. Pomnik tego króla oglądaliśmy przed Zamkiem Królewskim. Dzieci w  promieniach słonecznych, podziwiały Ogrody Zamkowe. Biły brawa za doskonale wykonany Hejnał Mariacki. Uczniowie z wypiekami na twarzy odbierali zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Z wielkim zdumieniem słuchali muzyki Fryderyka Chopina. Klasa 2b podążając za opowiadaniem przewodnika zwiedzała Pałac Prezydenta, Gmach Sejmu i Belweder. Następnie grupa kupiła pamiątki i z wilczym apetytem udała się na obiad. W drodze powrotnej dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami. Uczniowie postanowili zabrać na wycieczkę do Warszawy swoich rodziców i być ich przewodnikami.

                       Mirella Kwiatkowska

 

 

 

Skip to content