Klasy Ib i I d LO w teatrze na spektaklu “Antygona”

Dnia 11 października klasy Ib i Id liceum, wraz z polonistką panią Lidią Wiśniewską oraz panią Anetą Wąsik jako opiekunem, wybrały się do Teatru Impresaryjnego na “Antygonę” Sofoklesa. Obie klasy w najbliższym czasie podczas lekcji języka polskiego będą bliżej poznawać tę lekturę, dlatego pani zaproponowała dodatkowo taką formę przybliżenia nam tego utworu. Przedstawienie zaczęło się punktualnie o 9:30. Z pewnością każdy z nas zwrócił na nie uwagę już od samego początku. Nowoczesne efekty świetlne omal nas nie oślepiły, ukazując bratobójczą walkę Polnika i Eteoklesa. Bardzo wiele adaptacji lektur nie ukazuje zbyt dobrze treści utworu i skupia się na innych aspektach. Po obejrzeniu spektaklu “Antygona” uważam, że nawet osoba, która wcześniej nie znała treści tragedii, teraz ma pełne wyobrażenie o akcji zawartej w utworze. Osobiście moją uwagę przykuła muzyka, która sprawiała, że czuliśmy się jak w czasach antycznych. Sądzę, że każdy z nas dzięki obejrzeniu wersji scenicznej lektury mógł przypomnieć sobie w ten sposób najważniejsze wątki zawarte w utworze, przy okazji miło spędzając czas we włocławskim teatrze.

Zuzanna Górczyńska kl. Ib LO 

A oto opinie innych pierwszoklasistek: 
Moje wrażenia po obejrzeniu spektaklu pod tytułem ,,Antygona” były pozytywne. Treść przedstawienia była łatwa w odbiorze, co pozwala lepiej zrozumieć tragedię Sofoklesa. Duże wrażenie zrobiła na mnie gra aktorska, ponieważ aktorzy przekazali wiele emocji. Występ zachęcił mnie do częstszych wizyt w teatrze oraz pogłębiania wiedzy o mitach.      (Joanna Podlewska kl. Ib LO)

Uważam, że spektakl przybliżył wszystkim uczniom treść lektury. Było to ciekawe przedstawienie, w które aktorzy włożyli dużo starań i całe swoje serce. Mogliśmy to zauważyć przez dokładność odgrywanych ról i wątków zawartych w występie. Wszystko było odtworzone świetne, muzyka, scenografia oraz stroje artystów były zniewalające. Moim zdaniem zostało to zrobione najlepiej jak mogło być i jestem usatysfakcjonowana dodatkowymi wiadomościami o lekturze, które wyniosłam ze sobą, wychodząc z teatru. Ten spektakl pozostanie w mojej pamięci na długo.        (Natalia Ciechalska kl. Ib LO)

Skip to content