Z wizytą u Księdza Biskupa – zaproszenie na studniówkę

Reprezentanci klas IV LO wraz przedstawicielem rodziców i wychowawców udali się do domu biskupiego, aby wręczyć ks. biskupowi Krzysztofowi Wętkowskiemu zaproszenie na bal studniówkowy. Wizytę umówił pracujący w kurii katecheta maturzystów ks. Jacek Buta, a delegacji Długosza towarzyszył  dyrektor ZSK ks. Jacek Kędzierski. Zaproszenia otrzymali również ks. kapelan Mateusz Szurgot oraz ks. Marcin Idzikowski – Wikariusz Biskupi ds. Szkolnictwa Katolickiego. Spotkanie przebiegło w miłej, wręcz rodzinnej atmosferze. Uczniowie, których oprócz radosnej studniówki czeka matura i wybór studiów, chętnie podzielili się z Księdzem Biskupem swoimi planami na przyszłość, ale też bieżącymi sukcesami. Pasterz diecezji słuchał opowieści maturzystów z wyraźnym zaciekawieniem, nie ukrywając zadowolenia z różnorodności zainteresowań młodzieży stojącej u progu dorosłości. Ksiądz Biskup zapewnił, że jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, przybędzie 14 stycznia 2023 roku do Hotelu Riverside, aby razem z długoszakami dzielić radość zabawy na balu studniówkowym.

Lidia Wiśniewska 

 

Skip to content