4-latki “Obłoczki” odwiedziły Urząd Pocztowy

W ramach obchodzonego 9 października „Światowego Dnia Poczty” przedszkolaki z grupy 4-latki “Obłoczki” wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego we Włocławku przy ulicy Okrzei. Dzięki gościnności urzędnika pocztowego – pani Ani, mogliśmy zobaczyć pomieszczenia poczty, poznać zakres usług pocztowych, uświadomić sobie, jak ważna i odpowiedzialna jest praca listonosza oraz jakie zadania spełnia ten urząd w naszym życiu. Ponadto dzieci poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek od nadawcy do odbiorcy, dowiedziały się, jak przebiega ich sortowanie, stemplowanie oraz gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem.

Przedszkolaki wybrały kartki pocztowe, zakupiły znaczek pocztowy i wysłały z życzeniami do ks. biskupa oraz do przedszkola, samodzielnie wrzucając do skrzynki pocztowej.

Pani Ania oprowadzając nas po obiekcie poczty nawiązała również do historii, gdyż dawniej urzędy pocztowe powiązane były z transportem kolejowym, dlatego znajdowały się przy węźle kolejowym. W tej chwili transport kolejowy nie jest wykorzystywany do przewozu przesyłek, ale wiele urzędów w dalszym ciągu jest tam zlokalizowanych.

Dodatkową atrakcją podczas wycieczki było podejście w okolice peronu kolejowego i zobaczenie nadjeżdżającego pociągu oraz przywitanie się z wysiadającymi pasażerami.

Wyjście na pocztę było również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym oraz bezpiecznego poruszania się po drodze. Wycieczka okazała się pouczająca i bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola pełne miłych wrażeń.

Katarzyna Hofman

Skip to content