Obchody męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

We wtorek 18. października na włocławskiej tamie odbyły się uroczystości upamiętniające 38. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W związku z tym faktem wspólnota naszej szkoły była reprezentowana przez Koło Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, działającego przy naszym Długoszu.

Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu. W przeddzień uroczystości członkowie KSMu prowadzili kiermasz ciast na długich przerwach. Dochód ze sprzedaży był przeznaczony na zakup kwiatów i zniczy. We wtorek o godz. 16. uczestniczyliśmy w modlitwach w miejscu znalezienia ciała błogosławionego księdza. Następnie, w strugach deszczu, miała miejsce procesja różańcowa oraz Msza Święta w sanktuarium bł . ks. Jerzego.

Ufamy, że doświadczenie deszczu będzie obfitowało w liczne łaski dla naszej wspólnoty szkolnej otrzymane za przyczyną tego wyjątkowego męczennika.

ks. Adam Zieliński

 

Skip to content