Bal Wszystkich Świętych w Małym Długoszu

26 października 2022 r. w Małym Długoszu odbył się Bal Wszystkich Świętych. Uczniowie w tym dniu przyszli przebrani za postaci świętych i aniołów, często byli to ich święci patronowie chrzcielni.

Każda klasa prezentowała swoje umiejętności wokalne i taneczne poprzez śpiewanie dowolnej piosenki religijnej. Dzieci wesoło bawiły się przy dźwiękach muzyki, tańczyły i śpiewały m.in. do utworów: „Gdy na morzu wielka burza”, „Ani ty, ani ja”, „Święty uśmiechnięty”, „Czy wy wiecie, że jesteście świątynią”, „Jestem rybakiem Pana”. Nie mogło zabraknąć również utworów z repertuaru Małe TGD: „Góry do góry”, „Drzewo”, „Bohater”, „Siema” czy „Ukulele”.

Zorganizowana została zabawa pt.: „Rozpoznaj świętego”, której celem było odgadnięcie jak największej liczby poprawnych odpowiedzi. Zadanie nie było łatwe, mimo to uczniowie wykazali się sporą wiedzą. Za wspólną zabawę każda klasa trzymała pamiątkowy dyplom i słodki upominek.

W tym dniu w małym Długoszu panowała iście niebiańska atmosfera. Serdeczne podziękowanie kierujemy w stronę rodziców za zaangażowanie i pozytywny odzew w przygotowaniu pięknych strojów świętych.

Organizatorami imprezy były: p. Urszula Bordyn, p. Marta Wójciak i p. Katarzyna Wiśniewska.

Katarzyna Wiśniewska

Skip to content