Pamiętamy

„Pamiętacie nasze piątkowe drogi krzyżowe. Tam wam przewodziłem w sutannie, w komży i stule. Dziś tu przewodniczę wam w pasiaku. To cała różnica. Trzeba byśmy to specjalnie przeżyli. Bóg ma specjalne zamiary.“

Bł. bp. Michał Kozal

Kiedy miasto budziło się ze snu grupa dwudziestu wolontariuszy skupionych w Szkolnym Kole Wolontariatu „Mały Książę” wraz z panią Bożeną Sobierajską, tradycyjnie w okresie poprzedzającym Uroczystość Wszystkich Świętych odmówiła modlitwę, złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod Pomnikiem upamiętniającym Bł. Bpa Michała Kozala, Alumnów Seminarium Duchownego we Włocławku oraz Nauczycieli zamordowanych w czasie II wojny światowej.  Spotkanie przy Pomniku było okazją do zapoznania  uczniów z historią miejsca i życiorysami  Tych,  którzy oddali swój najcenniejszy skarb – życie w imię obrony wartości chrześcijańskich i Ojczyny.

Bożena Sobierajska

Skip to content