6SPb z wizytą na komendzie policji

W ostatnim czasie w ramach programu doradztwa zawodowego (WSDZ) klasa 6b miała przyjemność odwiedzić Komendę Miejską Policji we Włocławku.

Podczas wizyty uczniowie wraz z opiekunami p. Kamilą Marcinkowską oraz p. Jakubem Zemlakiem mieli okazję poznać wszelkie tajniki służby policyjnej. Dzieci z ciekawością słuchały pani policjantki, która opowiadała o pracy w poszczególnych wydziałach. Największe zainteresowanie wśród szóstoklasistów wzbudziła walizka technika kryminalistyki.  Uczniowie nie tylko mogli zobaczyć wyposażenie walizki, ale zostali także zapoznani z procesem zabezpieczania linii papilarnych na miejscu przestępstwa. Na pamiątkę wykonano i wręczono dzieciom ich własne odciski palców. Podczas wizyty w Komendzie zaprezentowano policyjne radiowozy, quady i motocykle, a uczniowie chętnie zasiadali za kierownicami pojazdów. Szczególnie miłym akcentem spotkania była możliwość zobaczenia pokazu umiejętności psa policyjnego oraz posłuchania o pracy czworonożnych funkcjonariuszy. Celem orientacji zawodowej jest zapoznanie uczniów z wybranymi zawodami, kształtowanie pozytywnych postaw wobec pracy. Już od najmłodszych lat warto przybliżać dzieciom wiedzę o różnych zawodach, aby rozwijały swoje umiejętności i zainteresowania potrzebne do samodzielnego życia w przyszłości.

Z pewnością to nie ostatnie nasze spotkanie zawodoznawcze.

Kamila Marcinkowska, Jakub Zemlak

Skip to content