Pamiętamy o tych, którzy odeszli

Miesiąc listopad rozpoczynamy Uroczystością Wszystkich Świętych oraz Świętem Zmarłych. Jest to czas, w którym w sposób szczególny wspominamy naszych bliskich zmarłych. Odwiedzamy cmentarze, porządkujemy groby, składamy kwiaty i zapalamy znicze jako wyraz naszej pamięci i szacunku. W tych dniach pamiętamy nie tylko o naszych bliskich, ale również  o tych, którzy zapisali się w historii, by w ten sposób wyrazić nasz szacunek i wdzięczność za ich bohaterskie czyny.

Tradycyjnie w okresie poprzedzającym ten czas, nasza świetlica szkolna zorganizowała akcję zbiórki zniczy. Zwieńczeniem akcji było wyjście na Cmentarz Komunalny we Włocławku, w celu uporządkowania grobów oraz złożenia zniczy na grobach zmarłego duchowieństwa naszej diecezji, jak również żołnierzy oraz zasłużonych absolwentów naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję.

Wychowawcy świetlicy szkolnej

Skip to content