Spektakl charytatywny

Dnia 04.11. 2022 roku wszystkie klasy drugie oraz klasa 1a wybrały się do CK Browaru B w klubie Zazamcze na spektakl zorganizowany przez grupę teatralną “Matki Wariatki” pt. „Śmiech to zdrowie. Nasza bajka Ci to powie”. Mogliśmy się o tym przekonać i jednocześnie pomóc, bo był to spektakl charytatywny, z którego środki przekazane będą na leczenie Karolinki Wenderlich, mieszkanki Włocławka. Dziewczynka ma zaledwie 9 lat i choruję na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Licznie przybyłych gości przywitała przepięknie przygotowana scena, z grą świateł i mnogością rekwizytów. Dzieci z zainteresowaniem i uwagą obserwowały bohaterów i ich grę. A grali naprawdę bardzo dobrze, aż miło się słuchało. Uczniowie przeżywali z bohaterami ich przygody, często reagowali śmiechem oraz tańczyli przy muzyce i śpiewali piosenki. Przedstawienie było oparte m.in. na fragmentach bajek pt. „Królewna Śnieżka”, „Kopciuszek” czy „Pinokio”. Taka różnorodna forma sceniczna w bardzo ciekawy sposób tworzy bajkowy świat pełen przygód. Istotą przedsięwzięcia była zbiórka, która zostanie przeznaczona na kosztowne leczenie dziewczynki. Mali Długoszacy jak zwykle nie zawiedli.

Urszula Bordyn

Skip to content