Poczytaj mi, proszę!

7 listopada 2022 r. grupa dzieci 4-letnich „Obłoczków” podreptała ochoczo do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza przy ul. Warszawskiej.

Nasi podopieczni uwielbiają słuchać opowieści, bajek i wierszy, a my nauczyciele, z chęcią je im czytamy, dlatego też nie mogło ominąć nas odwiedzenie tak wspaniałego miejsca, jakim jest biblioteka.

W niej dzieci poznały działanie wypożyczania książek, miały okazję do wsłuchania się w czytane teksty, rozwiązywania zgadywanek nt. różnych postaci z bajek, jak również wspólnej zabawy podczas gry planszowej na dywanie. Estetyczne miejsce, skrywające wiele tajemnic książki, zachęciły najmłodszych do ponownego odwiedzenia go, tym razem z rodzicami. Panie bibliotekarki czekają z uśmiechem na wszystkich tych, którzy chcą rozwinąć swoją wyobraźnię, nacieszyć oko pięknymi ilustracjami i tekstami.

Pamiętajmy, że codzienne czytanie dzieciom jest bardzo ważne w ich rozwoju. Istotne jest zawsze też to, jakie książki dzieciom czytamy.

Tak też napisał święty Jan Paweł II: „Zawsze miałem dylemat: Co czytać? Starałem się wybierać to, co najistotniejsze. Tyle rzeczy się publikuje. Nie wszystkie są wartościowe i pożyteczne. Trzeba umieć wybierać i radzić się, co czytać.”

Karolina Szortyka

Skip to content