Z wizytą w Warszawie

04.11. klasy 5a SP oraz 5c SP wraz z wychowawcami (Panią Małgorzatą Jaworską-Pomirską, Panią Pauliną Tokarską) oraz z opiekunami (Panią Pauliną Stężewską, Panem Tomaszem Centkowskim), udały się na wycieczkę do Warszawy.

Głównym celem tego wyjazdu było uczestnictwo w niesamowitym musicalu pt. ,,Friends” w Teatrze Capitol. Dlaczego zdecydowaliśmy się właśnie na ten repertuar? Odpowiedź jest prosta. Myślą przewodnią tego występu jest nauczenie innych mówienia stop przemocy w szkole, stop nienawiści i stop hejtowi.  Ten piękny, szalony, roztańczony, pełny emocji i wzruszających piosenek spektakl porusza ważne tematy, mówi o tym, że wzajemnie panujące wśród młodzieży hejtowanie nie jest już modne! Poznaliśmy odpowiedzi na ważne dla naszych uczniów pytania: Czy ze stereotypami można wygrać? Czy można ludzi oceniać po pozorach? Jak dostrzec prawdziwe wartości u człowieka?

Następnie udaliśmy się w stronę Starego Miasta, gdzie mieliśmy okazję podziwiać otaczające nas piękno, jak chociażby powojenne kamienice, sklepiki, pomniki, Zamek Królewski, Katedrę św. Jana, czy mury obronne.

Niestety, to, co dobre, szybko się kończy. Nasza wyprawa również dobiegła końca i wieczorem dotarliśmy do swoich domów. Wróciliśmy jednak bogatsi o nowe doświadczenia i wartości, które zostaną w nas już na zawsze.

Małgorzata Jaworska-Pomirska

Skip to content