Zajęcia z przedstawicielami Laboratorium św. Jana Pawła II

Dnia 4. listopada naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Laboratorium św. Jana Pawła II działającego przy Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu. Zaproszeni goście przeprowadzili 3 bloki zajęć i warsztatów dla wybranych klas. Poruszanymi tematami były: „Tolerancja, różnorodność, tożsamość”, „Czystość i relacje rodzinne” oraz „Kreatywne myślenie”.

Podczas poszczególnych bloków zajęć prowadzonych przez Jana Wółkowskiego, Michalinę Sikorską oraz Wiktorię Kaszubę – absolwentkę Długosza – uczniowie klas SP i LO rozmawiali o życiorysie Papieża, istocie dialogu, relacjach w rodzinie, rolach społecznych, naturze człowieka, organizacji pracy w czasie i pożytecznym odpoczynku.

Laboratorium Jana Pawła II zaprasza do śledzenia organizowanych inicjatyw (konkursów, wykładów otwartych), o których informacje znajdują się w mediach społecznościowych.

ks. Adam Zieliński

Skip to content