Iskierki wspierają Karolinkę Wenderlich

4 listopada 2022 r. dzieci z grupy “Iskierki” wybrały się do Klubu Zazamcze na spektakl realizowany przez amatorską grupę “Matki Wariatki z Włocławka” pod tytułem “Śmiech to zdrowie – każda bajka Ci to powie”.

Przedstawienie zostało stworzone z myślą o najmłodszych odbiorcach sztuki teatralnej, a jego celem było wsparcie Karolinki w pokonaniu choroby. Spektakl opierał się na znanych baśniach takich, jak “Jaś i Małgosia”, “Czerwony Kapturek”, “Królewna Śnieżka”, “Kopciuszek” i “Pinokio”, jednak ich fabuła była nieco odmieniona. Artystki z naszego rodzinnego miasta zmieniły znane baśnie na rzecz wprowadzenia elementu humorystycznego oraz morału, który nie tylko ma bawić, ale i uczyć.

Na przedstawieniu była obecna też Karolinka, która nie kryła wzruszenia zorganizowanym wydarzeniem na jej cześć.

Warto pomagać, albowiem “nikt nigdy nie stał się biedniejszym pomagając innym”, mawiała Anna Frank. Cieszę się, że nasze przedszkolaki mają w sobie tyle empatii i ciepła, że chętnie włączają się w akcje na rzecz innych. Zbliża się taki czas w roku, kiedy wszystkie dobre uczynki liczą się podwójnie. Największą moc mają czyny, które mogą uczynić czyjeś życie lepszym.

Ksenia Pałucka

Skip to content