“Nauczyciele szczęścia” – II edycja konkursu plastycznego

“Nauczyciele Szczęścia” – to konkurs plastyczny, w ramach którego uczniowie mają możliwość narysowania portretów nauczycieli szczególnie lubianych i sympatycznych. Druga edycja tego konkursu odbyła się po trzyletniej przerwie. I tym razem zyskała duże zainteresowanie wśród uczniów szkoły podstawowej i liceum. Uczniowie zostali poproszeni, aby na Dzień Nauczyciela wykonać dowolną techniką podobizny swoich idoli. Łącznie do komisji konkursowej wpłynęło ponad 50 prac. Największą popularnością cieszył się p. Bartosz Rygielski – nauczyciel historii, którego twarz i sylwetkę uczniowie odwzorowywali najchętniej. Licznych przedstawień doczekał się również p. Dawid Pacholski – nauczyciel fizyki oraz p. Bożena Sobierajska –  nauczyciel plastyki i wicedyrektor SP. Nieco rzadziej, ale za to jakże fantazyjnie, malowani byli p. Emilia Chodoła, p. Rafał Kurzępa i p. Artur Jędrzejczak. Jeśli chodzi o wyniki konkursu, to podstawowym kryterium w ocenie jury była wierność w odtworzeniu wizerunku szczęśliwego nauczyciela. Wśród licealistów zwyciężyła praca Wiktorii Radowskiej z kl. IVa, która przedstawiła portret p. Aleksandry Michalak – swojej polonistki. Drugie miejsce zajęli ex aequo Franciszek Jasiński z kl. IIa (autor portretu p. Joanny Karwowskiej) i Maja Grat z kl. Ia (autorka twarzy p. Tomasza Centkowskiego), natomiast III miejsce przypadło bardzo ciekawej pracy Jakuba Gębki z kl. IIIb – autora najlepszego portretu p. Pacholskiego. Jeśli chodzi o szkołę podstawową, zwyciężyła praca Piotra Marchlewskiego z kl. 6a przedstawiająca radosną twarz p. Andrzeja Przybylskiego. II miejsce zdobyła Aniela Śmigiel z kl. 6a wykonaniem portretu p. Pauliny Tokarskiej, a III miejsce uzyskał Marceli Piekarski z kl. 7a, odwzorowując osobę p. Emilii Chodoły. Wszystkie prace sprawiły nauczycielom radość i wzbudziły zainteresowanie młodzieży. Zdolnym portrecistom gratulujemy. Wymienieni zdobywcy najwyższych miejsc oczywiście zostali nagrodzeni. Aby rozwijać swoje talenty, otrzymali wysokiej jakości przybory rysunkowe.

ks. Jacek Buta

Skip to content