Dzień Postaci z Bajek w Małym Długoszu

Dnia 5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bajki, które towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe.

Dnia 7.11.2022 r. nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Mali Długoszacy przebrali się za ulubionych bohaterów z bajek. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, między innymi: księżniczki, piratów, wróżki, Calineczkę, Kota w butach, Czerwonego Kapturka, Pippi, Pinokia czy Kopciuszka i wiele innych bajkowych postaci. W tym dniu uczniowie brali udział w wielu zabawach. Musieli wykazać się znajomością treści bajek, rozwiązać zagadki, rozpoznać bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Uczniowie układali puzzle, rozpoznawali postacie, łowili rybki, kolorowali wybranych bohaterów znanych nam bajek. Były muzyczne zgadywanki bajkowe „Jaka to melodia?” oraz zabawy ruchowe i prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Było wesoło, a ten dzień dostarczył nam wielu pozytywnych emocji.

Organizatorami tego dnia były: p. Urszula Bordyn i p. Katarzyna Wiśniewska

Katarzyna Wiśniewska

Skip to content