Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a (1901-1966). W naszym przedszkolu uczciliśmy ten dzień 8 listopada 2022 r. podczas Balu Postaci z Bajek.

Święto niesie ze sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych.

Dzieci podczas balu śpiewały piosenki, tańczyły w parach, kołach oraz korowodach i bawiły się w rytm znanych dziecięcych piosenek. Zabawa i taniec sprawiły, że ten bajkowy dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.

Ewelina Rutkowska

Skip to content