Zajęcia profilaktyczne w Małym Długoszu

W dniach 08.11. oraz 09.11.2022 roku Naczelnik Wydziału Służb Dyżurnych i Prewencji dr Piotr Paweł Siębida wraz z przedstawicielami Zespołu Szkolnego Straży Miejskiej Inspektorem Bartoszem Zwolińskim i Młodszym Strażnikiem Elżbietą Rybicką przeprowadzili w naszej szkole zajęcia profilaktyczne na tematy ”Bezpieczny uczeń”, „Jak zachować się w kontakcie z osobą obcą”, „Pierwsza pomoc przedmedyczna” oraz „Przemoc rówieśnicza”. Uczniowie klas młodszych przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się w obrębie skrzyżowania, na którym znajdują się przejścia dla pieszych, utrwalili także wiedzę dotyczącą poprawnego zachowania się na drodze jako jej uczestnicy. Dzieci dowiedziały się również kim jest osoba obca, jak zachować się w sytuacji zagrożenia związanego z osobą nieznajomą, gdzie szukać pomocy oraz jak postępować, gdy ktoś ich zaatakuje. Podczas zajęć uczniowie utrwalili sobie zasady udzielania pierwszej pomocy oraz ćwiczyli uciskanie klatki piersiowej (resuscytację krążeniowo-oddechową) co, jak się okazało było dla dzieci bardzo ważnym doświadczeniem. Uczniowie klas starszych uświadomili sobie czym jest przemoc rówieśnicza, jak sobie z nią radzić, gdzie szukać pomocy oraz  jak rozwiązywać konflikty. To były ciekawe i pouczające zajęcia.

Musialik Kinga

 

 

Skip to content