Muzeum Historii Włocławka – wycieczka kl. 1a

Dnia 9 listopada 2022 r. uczniowie klasy 1a SP wybrali się do Muzeum Historii Włocławka. Celem wycieczki było rozwijanie kreatywności, pomysłowości, a także wykonanie kolorowych kamieniczek metodą patchworkową i doskonalenie zasad kulturalnego zachowania się w muzeum. Mali Długoszacy mieli okazję zobaczyć jakie skarby kryją wnętrza barokowych kamieniczek, które mieszczą się przy Starym Rynku. Uczniowie obejrzeli wiele wyjątkowych eksponatów. Z dużym zainteresowaniem i w skupieniu słuchali pani przewodnik.

Po obejrzeniu ekspozycji stałej Długoszacy przystąpili do pracy. Podczas warsztatów ozdabiali kamieniczki metoda patchworkową za pomocą różnych materiałów. Wykazali się przy tym niezwykłą kreatywnością. Każda praca była wyjątkowa. Wracając do szkoły przespacerowaliśmy się urokliwymi Bulwarami, zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Podczas drogi powrotnej śpiewaliśmy radośnie znane piosenki.

Dziękuję pani Małgorzacie Stasiak i pani Katarzynie Ryniec-Brzezińskiej za pomoc w opiece nad dziećmi.

Katarzyna Wiśniewska

Skip to content