Dzień Zdrowego Śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dlatego 9 listopada 2022 r. z okazji Dnia Zdrowego Śniadania uczniowie klas I – III zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania się oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w zajęciach. Uczniowie przynieśli produkty potrzebne do zorganizowania zdrowego śniadania. Na stole znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju, masło, wędliny, jajka, sery, warzywa oraz różnego rodzaju dodatki. Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i zachwyt.. Śniadanie było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne…. palce lizać!
Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania. Udział uczniów w Dniu Zdrowego Śniadania z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomość dzieci, na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Sandra Litka

Skip to content