Lekcja w kinie

Dnia 14.11.2022 r. Mali Długoszacy uczestniczyli w programie edukacyjnym dla szkół podstawowych, realizowanym przez Centrum Edukacji Filmowej Wołomin. Uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili Teatr Impresaryjny Włodzimierza Gniazdowskiego, gdzie mogli uczestniczyć w multimedialnej lekcji pod hasłem „Więc chodź, narysuj mój świat – jak powstają filmy animowane”. Lekcja była prowadzona przez zawodowego aktora i przygotowana przez filmowców oraz metodyków.

Na początku lekcji dzieci dowiedziały się, jak powstawały pierwsze filmy animowane, odkryły, na czym polega praca animatora i jak można nim zostać. Dowiedziały się czym jest latarnia magiczna, przekonały się co łączy konturówkę z filmem animowanym, zobaczyły jak ożywić postać z bajki, odkryły jak dzisiaj powstają ich ulubione filmy animowane. Miały również możliwość narysowania postaci psa Urwisa.

W drugiej części po twórczej pracy, uczniowie obejrzeli przepiękną i dynamiczną animację „Urwis”. To bardzo udana komedia, zrobiona z miłości do psów pełna wyobraźni i fantazji. Takim wdzięcznym i mądrym obrazem jest oczywiście tytułowy Urwis. Czworonóg wychowany w luksusach, który po śmierci bogatej właścicielki musiał zasmakować prawdziwie pieskiego życia. Niektórzy uczniowie ogromnie wzruszyli się po obejrzeniu filmu. Adaptacja okazała się bardzo ciekawa, a lekcja twórcza.

Wyjście do teatru było wspaniałym pomysłem. W doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły na dalszą część zajęć edukacyjnych.

                                                                                                Urszula Bordyn

 

Skip to content