Dzień Życzliwości i Pozdrowień w Małym Długoszu

21 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W Polsce uchwalono go w 1973 r., kiedy to dwóch braci Brian i Michael postanowiło zareagować na wieść o wojnie pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka, przemoc i nienawiść szkodzą, nie budują i nie prowadzą do rozwiązywania problemów. Studenci postanowili propagować życzliwość, aby przekonać rządzących do pokojowych rozmów, wierząc, że każdy konflikt można rozwiązać poprzez uczciwą, spokojną rozmowę i gest wyciągniętej życzliwie dłoni.

Z tej okazji została uruchomiona “Poczta życzliwości”, do której uczniowie mogli wrzucać listy. Organizatorzy zachęcali, aby w ich treści znalazły się miłe słowa, życzenia, podziękowania dla koleżanek, kolegów, nauczycieli lub innych pracowników naszej szkoły. W tym dniu także uczniowie ubrali się na żółto, wprowadzając przyjemny nastrój, a nauczyciele Małego Długosza przypomnieli im, jak ważna jest życzliwość. Odbyły się na ten temat pogadanki, a także każda klasa utworzyła Słownik życzliwych słów w formie mapy myśli, które świadczą o przyjaznym nastawieniu. Dzieci wykonały też plakaty związane z omawianym świętem. Nie zabrakło również zabaw z tym związanych. Każda klasa przekazała sobie iskierkę życzliwości. Wszyscy byli dla siebie mili i uprzejmi. Uczniowie odgrywali scenki, aby zaprezentować, jak uprzejmie i kulturalnie zachować się w niektórych sytuacjach. Na zakończenie każdy powiedział do każdego miłe słowo. Był to wspaniały i bardzo pozytywny dzień, ale najważniejsze było to, aby wszyscy zrozumieli, że zawsze warto być miłym i uprzejmym, a nie tylko od święta.

Organizatorami Dnia Życzliwości i Pozdrowień były panie: Gabriela Goszcz, Klaudia Majewska–Rybacka, Katarzyna Sobolewska i Marta Wójciak.

Katarzyna Sobolewska

 

 

 

Skip to content