Teatr – „Plastusiowy Pamiętnik”

W poniedziałek 21 listopada 2022 r. uczniowie klasy 1a i 1c wybrali się na spektakl pt. „Plastusiowy Pamiętnik”. Przedstawienie teatralne oparte było na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej. Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu wcielili się w postaci z książki: Plastusia, łobuza Witka, Tosię, ołówek, stalówkę, pędzel, nożyczki, temperówkę, gumkę myszkę. Były ciekawe dekoracje, np. namalowany kolorowy plecak i piórnik, duża temperówka oraz ogromne nożyczki i stalówka. Aktorzy opowiedzieli nam historię Plastusia i jego przyjaciół. Najbardziej podobały nam się sceny z udziałem łobuza Witka, który świetnie tańczył i śpiewał piosenkę o swoich wybrykach. Przedstawienie było bardzo ciekawe i wesołe. Poznaliśmy przygody ludzika z plasteliny i jego kolegów z piórnika. Plastuś walczył z kałamarzem, budził wszystkich mieszkańców piórnika, chodził z Tosią do szkoły. Przedstawienie bardzo nam się podobało, bo wprowadziło nas w świat szkolnych lat naszych babć i dziadków. Poza tym przypomnieliśmy sobie historię Plastusia z książki Marii Kownackiej pt. „Plastusiowy pamiętnik” oraz przenieśliśmy się w kolorowy świat pełen radości, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe.

Dziękujemy serdecznie wspaniałym aktorom z Wrocławia, dzięki którym bawiliśmy się świetnie.

Ewa Jackowska

Skip to content