Warsztaty z lego – “Którędy ucieka ciepło i energia?”

21 listopada 2022 r. klasa 1c wybrała się do Kawiarenki Obywatelskiej “Cafe Śródmieście” na warsztaty “Którędy ucieka ciepło i energia?”. Spotkali się tam z ekspertem od sprzętów domowych, który szczegółowo wyjaśnił, w jaki sposób można oszczędzać w domu energię. Uczniowie wykazali się pomysłowością podczas pogadanki. Proponowali własne rozwiązania, dzielili się swoimi doświadczeniami wyniesionymi z domu i słuchali siebie wzajemnie. Część rozmowy poświęcona była odnawialnym źródłom energii, dzięki czemu uczniowie pozyskali sporo nowych wiadomości. Wykorzystując temat spotkania, ostatnim zadaniem było wykonanie wiatraka z dostępnych w kawiarence kloców lego, co oczywiście pochłonęło Długoszaków całkowicie.

Ewa Jackowska

Skip to content