“W krainie mitów” – wyjście na spektakl uczniów kl. 5 SP

W dniu 21. listopada uczniowie klas piątych obejrzeli spektakl pt. „W krainie mitów” przygotowany przez PSE Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza, wystawiony na deskach Teatru Impresaryjnego.

W scenicznej opowieści para urwisów – Ola i jej brat Michał, podczas szkolnej wycieczki do muzeum, swoim niewłaściwym zachowaniem prowokują pojawienie się mitologicznych bohaterów. Spotykają Prometeusza, Pytię, Ikara, Syzyfa oraz Midasa, którzy przybliżają im wiedzę na temat przeszłości. Aby wydostać się z labiryntu, Ola i Michał muszą rozszyfrować zagadkę – wskazówką były 4 żywioły – ogień, ziemia, woda i powietrze. Mimo początkowych trudności, dzieciom udaje się znaleźć rozwiązanie potrzebne do bezpiecznego powrotu do współczesności. A spotkania z postaciami znanymi z lektur i historii zmieniają ich postawę wobec nauki i ważnych w życiu wartości.

Spektakl inspirowany starożytnymi opowieściami pozwolił nie tylko na powtórkę z mitologii i frazeologii. Był z pewnością cenną lekcją pokory i szacunku dla mądrości zawartych w tych opowieściach, choć wydają się one odległe i nierealne.

Sylwia Pietrzak

Skip to content