Światowy Dzień Rzucania Palenia – akcja profilaktyczna w Dużym Długoszu

W dn. 16 – 23. listopada w naszej szkole prowadzona była kampania profilaktyczna nt. szkodliwości palenia papierosów tradycyjnych i e-papierosów. 16 listopada to Światowy Dzień  Rzucania Palenia, który przypada co roku, w każdy trzeci czwartek listopada.

Działania podjęte przez pedagogów szkolnych – p. Kamilę Marcinkowską oraz p. Marzenę Żuber to m.in. przygotowanie prezentacji oraz gazetki tematycznej, które znajdowały się w holu szkoły. Cała społeczność szkolna mogła zapoznać się z ich treścią. Panie pedagog poprosiły także chętnych uczniów o stworzenie plakatów z hasłami antynikotynowymi, następnie zostały one wyeksponowane na wystawie znajdującej się na półpiętrze. Wychowawcy klas przeprowadzili w czasie godzin wychowawczych lekcje nt. szkodliwego wpływu palenia papierosów i e-papierosów na człowieka oraz otoczenie. Pielęgniarka szkolna – p. Joanna Sicińska udostępniła ulotki informujące o zagrożeniach związanych z paleniem, które znajdowały się w holu i były dostępne nie tylko dla uczniów, ale także dla osób odwiedzających szkołę, np. rodziców. Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia, walkę z nałogami oraz promowanie zdrowego trybu życia. Podjęte działania wpisują się w program wychowawczo – profilaktyczny naszej szkoły.

 

Kamila Marcinkowska – pedagog szkolny ds. kl. 5-8 SP

Marzena Żuber – pedagog szkolny ds. LO

Skip to content