Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka

Dzień 24-11-2022 zapisał się złotymi zgłoskami w historii Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza. Z okazji przypadającego 20. listopada Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, mury naszej szkoły odwiedził Rzecznik Praw Dziecka – Pan Mikołaj Pawlak,  prawnik realizujący w praktyce troskę o dobro dzieci, inicjator i współautor licznych rozwiązań chroniących prawa najmłodszych, promotor działań edukacyjnych na rzecz dzieci i młodzieży, doświadczony adwokat specjalizujący się w prawie rodzinnym. Towarzyszył mu Pan Rafał Opaliński, założyciel fundacji Dzieci Dzieciom, której celem statutowym jest odkrywanie i rozwijanie w dzieciach i młodzieży talentów oraz uzdolnień artystycznych, naukowych i sportowych oraz szerzenie i wspieranie oświaty. W imieniu Poseł Joanny Borowiak, w uroczystości udział wzięła pani dr Irena Vuković-Kwiatkowska, Dyrektor Biura Poselskiego.

Nasi wyjątkowi goście zwrócili się do uczniów liceum ogólnokształcącego z zaproszeniem do udziału w programie edukacyjnym Talentowskaz, pomysłodawcą którego jest Pan Rafał Opaliński. Jest to cykl warsztatów, podczas których eksperci pomagają młodzieży w wykorzystaniu ich potencjału i kompetencji społecznych.

„Każdy ma talent, tylko wielu o tym nie wie albo go nie rozwija, ulegając negatywnemu wpływowi swojego otoczenia, od którego nieustannie słyszy: nie da się, nie uda, nie warto. Dlatego tak ważne jest wyposażenie młodych ludzi w wiarę w siebie, moc do podejmowania każdego wyzwania. Bo to są wspaniali ludzie, którzy mogą wszystko. Bo każdy ma talent. Bo każdy jest najbardziej wartościowym człowiekiem na świecie”– przekonuje Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali słów zaproszonych gości. Już teraz deklarują chęć wzięcia udziału w  programie Talentowskaz, upatrując w nim szansę na odkrycie i rozwój własnych talentów, czego im serdecznie życzymy. Spotkanie zwieńczyło wykonanie pamiątkowej fotografii z zaproszonymi gośćmi oraz wpis do księgi pamiątkowej gości ZSK im. ks. Jana Długosza.

Katarzyna Kwiatkowska – nauczyciel historii

Skip to content