Warsztaty pszczelarskie

Uczniowie klas 1b, 1c i 3c 18 listopada 2022 roku wzięli udział w warsztatach pszczelarskich organizowanych przez Inkubator Przedsiębiorczości we Włocławku w ramach trwającego Tygodnia Przedsiębiorczości. W trakcie spotkania dzieci poznały mechanizm działania pszczelej rodziny oraz dowiedziały się, dlaczego praca pszczół i innych owadów zapylających jest tak ważna dla naszego środowiska. Każdy uczestnik warsztatów miał także okazję posmakować pysznego miodu. Przy tej okazji zostały również omówione właściwości i wartości zdrowotne tego smakołyku. Uczniowie odwiedzili też pobliskie pasieki i dowiedzieli się, w jaki sposób pszczoły radzą sobie w okresie zimowym. Dziękujemy za zaproszenie i za przekazanie tak ciekawej wiedzy.

Wychowawców w opiece wspomagali : p. Marta Wójciak, p. Kinga Musialik oraz rodzic p. Łukasz Podolski.

Jackowska Ewa
Skip to content