Diecezjalne Obchody XXXVII Światowych Dni Młodzieży Diecezji Włocławskiej w Koninie

“Maryja wstała i poszła z pośpiechem” – pod takim hasłem wielu młodych ludzi spotkało się dziś w parafia św. Maksymiliana w Koninie, aby obchodzić XXXVII Światowe Dni Młodzieży diecezji włocławskiej.

Spotkanie to rozpoczęliśmy od słodkiego poczęstunku i koncertu ewangelizacyjnego zespołu “Maksymalni”. Później przyszedł czas na świadectwa, których wysłuchaliśmy wszyscy z wielką ciekawością. Bardzo dziękujemy za podzielenie się swoimi historiami i opowiedzenie o relacji z Bogiem: małżeństwu z Aleksandrowa, s. Mariannie i klerykom. Następnie, jako przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, pokrótce przedstawiliśmy główne założenia i cele naszej organizacji. Około godz. 12 rozpoczęliśmy adorację Najświętszego Sakramentu, która stała się momentem wewnętrznego wyciszenia i spotkania sam na sam z Jezusem.
Następnie, pod przewodnictwem ks. bp. Krzysztofa Wętkowskiego, była sprawowana Eucharystia, podczas której swoje przyrzeczenia złożyło 7 członków KSM-u z Konina. Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie – Gotów!
Na sam koniec również czekał na nas słodki poczęstunek oraz zupa, za które dziękujemy organizatorom spotkania.

Na pewno był to dla nas niezapomniany czas! Już nie możemy doczekać się przyszłorocznego wyjazdu do Lizbony na ŚDM.

Marta – członkini KSM-u

Skip to content