Podsumowanie akcji charytatywnej

„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą.
Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”.
Św. Jan Paweł II

Od dnia 21 do 25 listopada 2022 r. w Małym Długoszu trwała akcja charytatywna na rzecz Aleksandry Pędziak – 9-miesięcznej dziewczynki, u której stwierdzono neuroblastomę. Uczniowie klas 3 i 4 oraz inne chętne dzieci przygotowały na tę okazję własnoręcznie robione bransoletki i breloczki, które potem zostały wystawione na sprzedaż na szkolnych korytarzach. Celem akcji było promowanie bezinteresowności i daru, dlatego też dzieci były zachęcane, aby kupowały nie dla siebie, a dla koleżanki czy kolegi.

Z radością pragnę poinformować, że udało nam się zebrać 600 zł. Serdecznie dziękuję za współpracę Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego – Lenie Girczyc z kl. 4c, która poprowadziła zespół uczniów. Dziękuję dziewczynkom z klasy 4c za zaangażowanie i prowadzenie sprzedaży na korytarzach szkolnych. Dziękuję również wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu.

Marta Wójciak

Skip to content