Światowy Dzień Pluszowego Misia w Małym Długoszu

Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Dnia 24 listopada 2022 r. mali Długoszacy uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Celem imprezy było kształtowanie u dzieci poczucia konieczności poszanowania zabawek, przybliżenie historii powstania pluszowego misia, zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek, integracja społeczności uczniowskiej. Każdy uczeń przyszedł do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – misiem. Uroczysty dzień rozpoczął się w sali gimnastycznej, gdzie spotkali się wszyscy Długoszacy klas 1-3. Mały Długosz zamienił się w krainę pełną Misiów. Uczniowie poznali historię obchodów tego święta, następnie wszystkie klasy zaprezentowały wybraną piosenkę dotyczącą tej tematyki.

W tym dniu nastąpiło również rozstrzygnięcie i wyłonienie zwycięzców konkursu plastycznego pt: „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”. Następnie wręczone zostały dyplomy oraz nagrody. Dla dzieci przygotowanych zostało wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek oraz misiowe tańce. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Organizatorami imprezy były: pani Urszula Bordyn oraz pani Katarzyna Wiśniewska.

Katarzyna Wiśniewska

 

Skip to content