Trening pokazowy z Polskim Związkiem Koszykówki (PZKosz)

W dniu 25. listopada 2022 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku, odbył się trening pokazowy z Polskim Związkiem Koszykówki, przy wsparciu Banku Pekao SA.

PZKosz zorganizował trening w murach Długosza z inicjatywy Pani dr Joanny Borowiak – Poseł na Sejm RP, która wspólnie z Panią dr Ireną Vuković-Kwiatkowską – dyrektor biura poselskiego, obserwowały trening prowadzony przez asystenta trenera Reprezentacji Polski i jednocześnie asystenta trenera Anwilu Włocławek – Grzegorza Kożana oraz koszykarzy Anwilu Włocławek – Szymona Szewczyka i Dawida Słupińskiego. Trener z koszykarzami przekazali Pani Poseł koszulkę reprezentacyjną z autografami reprezentantów Polski, którą następnie Pani Poseł przekazała na ręce księdza dyrektora dr. Jacka Kędzierskiego, który otrzymał również piłkę do koszykówki. Otrzymana piłka posłużyła księdzu dyrektorowi do wykonania efektownego, celnego rzutu z półdystansu do kosza, co wzbudziło duży aplauz wśród zgromadzonych i dało sygnał do rozpoczęcia treningu, w którym bezpośredni udział wzięli uczniowie klasy 7 a SP, którzy otrzymali z tej okazji pamiątkowe koszulki. Trening przyniósł dużo pozytywnych wrażeń dla ćwiczących, przebiegał we wspaniałej atmosferze sportowego widowiska, które na długo zapadnie wszystkim w pamięci. Uczniowie swoimi wrażeniami dzielili się udzielając wywiadów lokalnym mediom. Dodatkowo, na koniec treningu, najbardziej zaangażowani  uczniowie otrzymali dodatkowe wyróżnienia w postaci indywidualnych nagród.

Wielkie podziękowania dla Pani dr Joanny Borowiak oraz Pani dr Ireny Vuković-Kwiatkowskiej za możliwość przeżycia przez uczniów naszej szkoły tego nowego sportowego doświadczenia, jak również dla Pana trenera Grzegorza Kożana, wraz z koszykarzami – Panem Szymonem Szewczykiem i Panem Dawidem Słupińskim, za przeprowadzenie pokazowego treningu. Wyrazy wdzięczności kierujemy również pod adresem księdza dyrektora dr. Jacka Kędzierskiego, który zawsze chętnie wspiera wszelkie sportowe akcje mające miejsce w Długoszu, oraz Pani wicedyrektor Bożeny Sobierajskiej i nauczyciela wychowania fizycznego – Pana Krzysztofa Łodygowskiego, którzy czuwali nad przebiegiem tego sportowego wydarzenia.

Ze sportowym pozdrowieniem

Krzysztof Łodygowski

Skip to content