21 listopada – Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Co roku 21. listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W dniach 21-25. listopada w naszej szkole prowadzona była akcja związana z tymże świętem, jego idea wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych.

Oryginalna nazwa święta brzmi “World Hello Day”, a jego celem jest mówienie “hello” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Powinien to być czas, w którym nie brakuje dobrych uczynków i pozytywnych emocji, właśnie dlatego w naszej szkole pojawił się „Słoik Życzliwości”, do którego uczniowie mogli wrzucać karteczki z pozdrowieniami, miłymi słowami, podziękowaniami dla swoich kolegów, koleżanek czy też nauczycieli. Pomysł ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem, w słoiku finalnie znalazło się bardzo dużo kartek, które zostały przekazane odbiorcom w piątek. Z okazji Dnia Życzliwości w szkole rozwieszono plakaty zawierające bileciki do odrywania z „darmowymi komplementami”, którymi było można się „poczęstować” i podarować drugiej osobie.

Inicjatorką przedsięwzięcia była p. Kamila Marcinkowska – pedagog szkolny. Dziękuję p. Natalii Wajer za przygotowanie plakatów oraz przedstawicielom samorządu szkolnego za pomoc w rozpowszechnieniu informacji o prowadzonej akcji.

Pamiętajmy, aby okazywać innym życzliwość na co dzień, a nie tylko od święta!

 

Kamila Marcinkowska – pedagog szkolny

 

Skip to content