Urodziny Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest od 2002 roku, kiedy to przypadła setna rocznica powstania tej maskotki. Pluszowy miś to przyjaciel każdego dziecka, dlatego święto tak wiele radości sprawia najmłodszym.

25 listopada 2022 r. w dzień urodzin Pluszowego Misia grupa 4-latki “Obłoczki” zaprezentowała dla swoich koleżanek i kolegów, grona pedagogicznego i dyrekcji montaż słowno – muzyczno – ruchowy. Były wiersze, piosenki  oraz  różnorodne zabawy o misiach, do których zaprezentowania zaproszona została  również publiczność, doskonale się przy tym bawiąc.

Obchodom Dnia Pluszowego Misia towarzyszyła wystawa “Portret Misia”, a autorami prac plastycznych były dzieci z naszego przedszkola, które wykazały się niesamowitą wyobraźnią i kreatywnością wykonując portrety różnych misiów. Ponadto każde dziecko przyszło dzisiaj do przedszkola z pluszową maskotką, która uczestniczyła wspólnie z dziećmi w zabawie. Dzisiejszy dzień był wyjątkowy i przyniósł wszystkim  uśmiech oraz  wesołą zabawę.
Katarzyna Hofman
fot. Marlena Chmielewska
Skip to content