Uczniowie kl. 5a SP z wizytą w Urzędzie Skarbowym we Włocławku

25 listopada br. uczniowie klasy 5a SP, wraz z wychowawcą Panią Małgorzatą Jaworską-Pomirską oraz z pedagogiem szkolnym Panią Kamilą Marcinkowską, spotkali się z funkcjonariuszami i pracownikami kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się m.in.: co to są podatki, dlaczego trzeba je płacić, czym zajmują się na co dzień pracownicy i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz jakie gatunki dzikich zwierząt i roślin są zagrożone wyginięciem i jak należy temu zapobiegać.

Atrakcją spotkania był służbowy pies tropiący (Lagotto romagnolo), którego przewodnik opowiadał o codziennej pracy psów służbowych i metodach ich szkolenia w KAS, a także zaprezentował umiejętności węchowe swojego doświadczonego pomocnika.

Dzieci wykazywały duże zainteresowanie poruszanymi tematami i okazami CITES. Było dużo pytań i ciekawych spostrzeżeń. Najaktywniejsi uczniowie nagrodzeni zostali drobnymi upominkami.

Małgorzata Jaworska-Pomirska

Skip to content