Uroczyste Nieszpory na rozpoczęcie Adwentu w bazylice katedralnej we Włocławku

W sobotni wieczór modlitwą wieczorną Kościoła, jaką są Nieszpory, rozpoczęliśmy nowy Rok Liturgiczny i Adwent. Modlitwie, przy licznym uczestnictwie naszych uczniów wraz z nauczycielami i Dyrekcją, przewodniczył Biskup Włocławski Krzysztof Wętkowski.

Okolicznościowe rozważanie wygłosił ks. Krzysztof Konecki, wyjaśniając, że Adwent oznacza czuwanie, a więc gotowość na spotkanie z przychodzącym Panem. Tegoroczny Adwent dla naszej diecezji jest szczególny ze względu na przygotowanie do zbliżającego się jubileuszu 900-lecia diecezji oraz nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej. „Maryja nigdy nie przychodzi sama. Na jasnogórskim wizerunku wskazuje dłonią na Jezusa. On przychodzi z Nią. I to On jest najważniejszy” – mówił ks. Konecki.

Na zakończenie Ksiądz Biskup poświęcił adwentowe wieńce, które w ogromnej większości przygotowali i przynieśli nasi uczniowie.

ks. Adam Zieliński

Skip to content